• The Beatles: Get Back

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

    ½

  • BLACKPINK: THE MOVIE

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Fatherhood

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★★

  • Headspace Guide to Sleep

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★

  • African America

    ★★★

  • Cherry

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • BLACKPINK The Show

    ★★★★

  • 1000 Stars

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★★

  • Mank

    ½

  • Canvas

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★