Sort by

gabriel has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tô Ryca!

Tô Ryca!

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Black Is King

Black Is King

2020
×
Read prior review Edit this entry  
03
Papá Youtuber

Papá Youtuber

2019
×
½
Edit this entry  
28
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Is King

Black Is King

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
Read prior review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
28
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
½
Edit this entry  
24
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry