Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • Troll

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • South Park: Post COVID

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½