Bobby Wieder has logged 238 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read prior review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry