• Kick-Ass

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Stop Making Sense

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Come and See

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★