RSS feed for bigbootybobby
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry