• Senior Year

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Harmony From The Heart

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Through My Window

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Angel Falls Christmas

    ★½

  • A Kiss Before Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • Jacuzzi

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Too Close for Christmas

    ★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Clouds

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Follow Me

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Night Clerk

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

  • Palm Springs

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Let It Snow

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • In the Tall Grass