• All Too Well: The Short Film

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • France

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Dig

    ★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Funny Boy

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Any Crybabies Around?

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★