Francis has logged 11 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Office

The Office

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry