• Black Orpheus

    ★★★

  • Floating Weeds

    ★★½

  • House on Haunted Hill

    ★★½

  • The World of Apu

    ★★★★½

  • Aparajito

    ★★★½

  • Kustom Kar Kommandos

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Rio Bravo

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • White Hole

    ★★★★½

  • Good Morning

    ★★★½

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★½

  • Le Trou

    ★★★★½

  • Late Autumn

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Bad Sleep Well

    ★★★★

  • The Old Mill

    ★★★½