Sort by

Justin has logged 400 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Majorettes

The Majorettes

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Rousers

Rebel Rousers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fascination

Fascination

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnson Family Christmas Dinner

Johnson Family Christmas Dinner

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lycan Colony

Lycan Colony

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shot

Shot

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Criminally Insane 2

Criminally Insane 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Cemetery Sisters

Cemetery Sisters

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alabama's Ghost

Alabama's Ghost

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstalker

Moonstalker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Bloodbath

Doctor Bloodbath

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Werewolf of Washington

The Werewolf of Washington

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Werewolf

Night of the Werewolf

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frankenstein

Frankenstein

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dream Stalker

Dream Stalker

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Flesh and Blood Show

The Flesh and Blood Show

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry