• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Suicide Squad

  • Space Jam: A New Legacy

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

  • In the Heights

  • Halston

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Allen v. Farrow

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Black Art: In the Absence of Light

    ★★★★½

  • There Is No

  • WandaVision

  • Tiger

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • A Teacher

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • I'm Asking the Questions Here!

  • This Is Paris

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Black Is King

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

  • Baby God

    ★★★½

  • A Muse

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • TFW No GF

  • Normal People

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Naughty Books

    ★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • McMillion$

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Midnight Kiss