emily b has logged 21 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elton John: Uncensored

Elton John: Uncensored

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Penelope

Penelope

2006
×
Edit this entry  
29
Keanu Reeves: Journey to Success

Keanu Reeves: Journey to Success

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Swingers

Swingers

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lola

Lola

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
R.E.M. By MTV

R.E.M. By MTV

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry