RSS feed for BigJDog
  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The War of the Worlds

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Point Blank

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Dumbo

  • Maria

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Paradise Beach

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • The Innocent Man

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Wrong Night Stand

    ½

  • Revenger

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★★½

  • King of Thieves

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Operation Finale

    ★★★★

  • Mile 22

    ★★★★

  • BuyBust

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★

  • Gotti

    ★★★★