• Shin Godzilla

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • Skiptrace

    ★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★½

  • Colossal

    ★★★

  • VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★

  • Three

  • The Do-Over

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Louis Theroux: A Different Brain

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • For the Love of Spock

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Brimstone

    ★★★★

  • Theo Von: No Offense

    ★★★

  • Spirits' Homecoming

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • Chapo: El Escape Del Siglo

  • Jane Got a Gun

    ★★★½

  • Ip Man 3

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★★½

  • The Ridiculous 6

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Night Before

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Heneral Luna

    ★★★

  • Mifune: The Last Samurai

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Legend

    ★★½

  • Everest

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★

  • I Am Chris Farley

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Dream/Killer

    ★★★★

  • Slow West

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★★★½

  • Louis Theroux: By Reason of Insanity

    ★★★½

  • True Story

    ★★

  • The Interview

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • The Captive

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • The Homesman

    ★★★

  • The Rover

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Raven's Cabin

  • God's Not Dead

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★★