Sort by

Jonah has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Death

Black Death

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry