RSS feed for brandon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Game

The Perfect Game

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
Edit this entry  
26
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pregnancy Project

The Pregnancy Project

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
So Undercover

So Undercover

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Positive

Girl, Positive

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Beautiful Is Far Away

Everything Beautiful Is Far Away

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Too Young to Be a Dad

Too Young to Be a Dad

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dreamland

Dreamland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Escort

The Escort

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Polar

Polar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry