• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Immigration Nation

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Jonathan Scott’s Power Trip

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Feeling Through

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • The Car: Road to Revenge

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★