• Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½