Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Happily

Happily

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fires on the Plain

Fires on the Plain

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge

The Edge

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gumball Rally

The Gumball Rally

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Victim

Victim

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Odd Obsession

Odd Obsession

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry