big stupid has logged 213 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killers

Killers

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cell

The Cell

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry