• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Black as Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Broadway: Beyond the Golden Age

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Lincoln: Divided We Stand

    ★★★

  • Stanley Tucci: Searching for Italy

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Ailey

    ★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Little Things