Drew has logged 349 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Me or Leave Me

Love Me or Leave Me

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starting Over

Starting Over

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ulee's Gold

Ulee's Gold

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exodus

Exodus

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Edit this entry  
04
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Sons and Lovers

Sons and Lovers

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry