• Spider-Man: Across the Spider-Verse

    Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

    i wanna see a universe where spiderman hasn’t been through the worst

  • Alien

    Alien

    ★★★★½

    i feel bad for not trusting the cat

  • Bodies Bodies Bodies

    Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

    THE FUCKING TIKTOK

  • GoodFellas

    GoodFellas

    ★★★★★

    so, who took down tony soprano?

  • 2 Fast 2 Furious

    2 Fast 2 Furious

    ★★★

    how do I turn myself into suki

  • Possessor

    Possessor

    ★★★½

    this just made me realize how much i hate seeing vapes in film, don’t be disrespectful and pick up an actual cigarette

  • The Fast and the Furious

    The Fast and the Furious

    ★★★★

    i swore i would never watch this franchise but i couldn’t resist paul walker

  • Blade Runner 2049

    Blade Runner 2049

    ★★★★★

    K, you’re my number one boy

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

    peter quill is hot ??

  • American Beauty

    American Beauty

    ★★★★½

    why do i feel empty

  • 1408

    1408

    ★★★

    this traumatized me as a child

  • The Butterfly Effect

    The Butterfly Effect

    ★★★½

    this is a very cool idea but it def could’ve been delivered better AND THE DIRECTORS CUT ENDING ??