• Licorice Pizza

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Not So Friendly Neighborhood Affair

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Paramedic

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Love Around the World

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★★½

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • The Yukon Assignment

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★½

  • Venom

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Dark Tourist

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Mob Psycho 100

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Bomb City

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Ridiculous 6

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Meru

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★