• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Whisker Away

    ★½

  • Minari

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Modest Heroes

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

  • Ready Player One

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½