Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • A Silent Voice

  A Silent Voice

  ★★★★★

  silence isn't empty, it is full of answers

 • Coco

  Coco

  ★★★★★

  Uzun zaman sonra izlediğim harika bir animasyon. Atmosferi, renkleri, müzikleri mükemmel. Film izlerken bir çok duyguyu bana karakterle birlikte yaşattı. Eski animasyonların hatırası olmasa en iyi animasyonlarımın arasında yer alacağından eminim. 

  “ Never underestimate the power of music “

Popular reviews

More
 • Taxi Driver

  Taxi Driver

  ★★★★½

  Travis, savaş sonrası modern topluma ayak uyduramayan ve gittikçe kendini yabancı ve yalnız hisseden yüzlerce insandan biridir. Filmin en sevdiğim yanı, Travis'in içinden geçen duyguları bize müziklerle ve sahnelerin değişimiyle çok iyi anlatılabilmesi. Filmin o ünlü bestesi neredeyse her dakikada var. İlk başlarda yavaş ve sakin hissettiren bu şarkı, gerilim sahnelerinden sonra kullanılmaya başladıkça insanın hafiften sinirini bozmaya başlıyor. İzlerken biz nasıl müzikten sıkılmaya ve sinirlenmeye başlıyorsak Travis'in de duyguları o yönde değişiyor. Bu küçük ama mükemmel bir detay.
  Fİlmi…

 • Skhizein

  Skhizein

  ★★★★

  “ Buradayım! Burada! Hayır, orada değil... Buradayım! Hey! Hey! Buradayım! “

  En sevdiğim kısa filmlerden birisidir. 13 dakikanın her birini keyifle izledim. Film bittikten sonra bir daha izleyince bazı şeyleri daha iyi anlıyorsunuz. Film içinde hem doktorun ve diğer herkesin bakış açısına, hem de baş karakterimizin bakış açısına ayrı ayrı yer verilmiş. Örneğin doktorla olan ilk sahnede her şey normal gibi gözüküyor, Henry koltukta uzanıyor ama kamera Henry’nin bakış açısına geldiğinde o kendisini her yerden 91cm uzakta görüyor...