• Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Save Ralph

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Ethos

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Secret Garden

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Way We Are

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★

  • Countdown

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Tall Girl

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Seberg

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Daddy

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★