• Cryptozoo

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★★

  • Gerald's Game

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • It

  • Dunkirk

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★

  • Me Before You

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Demolition

    ★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Love

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Ex Machina

    ★½

  • But Muzeyyen That's the Deepest Desire

    ★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Still Alice

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • I Origins

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★½

  • A Small September Affair

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★

  • Her

    ★★★½

  • Gravity

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Suicide Shop

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★★

  • Unknown

    ★★★★★

  • Love & Other Drugs

    ½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Biutiful

    ★★★

  • The Social Network

    ★½