Bill has logged 49 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
She Killed in Ecstasy

She Killed in Ecstasy

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Agnes

Agnes

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Poser

Poser

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry