• Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Mute

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I Kill Giants

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★

  • Sarasota Half in Dream

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½