snail🐌 has logged 44 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Read prior review Edit this entry  
23
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
22
The Hours

The Hours

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Edit this entry  
11
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Antichrist

Antichrist

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry