Sort by
  • This Is Me…Now

  • One Day

    ★★★½

  • Anyone But You

    ★★★

  • Wonka

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

  • American Fiction

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La Chimera

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★½

  • How to Have Sex

    ★★

  • The Zone of Interest

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Afire

    ★★★★

  • Sharper

    ★★

  • The Reading

    ★½

  • Passages

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Missing

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★½

  • Sanctuary

    ★★★★

  • Devotion

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • The Inspection

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Son

  • Saint Omer

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★