• Hubie Halloween

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Lovebirds

    ★★★

  • New York New York

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • ZeroZeroZero

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★★

  • Influence

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Hammer

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Domino

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • High Life

    ★½

  • Widows

    ★★★½

  • Greta

    ★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Friedkin Uncut

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • Who Is America?

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★

  • Gotti

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • United We Fan

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

  • Shirkers

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½