• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Pretend It's a City

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ½

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ½

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • The Haunting of Bly Manor

    ½

  • The Comedy Store

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • One Night in Bangkok

    ½

  • An American Pickle

    ½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tower of God

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Devs

    ½

  • The Invisible Man

    ½

  • The Night Clerk

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Underwater

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Christmas 9 to 5

    ½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Watchmen

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Sound of Metal

    ½

  • The Platform

    ★★

  • Pure