Scott has logged 48 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Commune (Paris, 1871)

La Commune (Paris, 1871)

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drumline

Drumline

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Commune (Paris, 1871)

La Commune (Paris, 1871)

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Art

High Art

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Art

High Art

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry