• Alien Xmas

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Apocalypse Cow: How Meat Killed the Planet

    ★★★★

  • Martin's Close

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Long Gone Wild

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • The Dead Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★½