diana has logged 81 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Road

The Road

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bless Me, Ultima

Bless Me, Ultima

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry