• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Firestarter

  • Senior Year

    ★½

  • Along for the Ride

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • Ciao Alberto

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★

  • Come and Learn with Pibby!

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Pretending

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Cry Macho

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★