Sort by

Ben has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry