• There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Calibre

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

  • Summer of 84

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Pyewacket

  • The Ritual

    ★★½

  • Stronger

    ★★★★½

  • American Assassin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Leatherface

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★