Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midori

Midori

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry