• The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • The Muppets

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • FRED: The Movie

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

    ★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Princess Protection Program

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★½

  • Hotel for Dogs

    ★★½

  • Twilight

    ★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • College Road Trip

  • The Game Plan

    ★★★★

  • Juno

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • High School Musical

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Waiting...

    ★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★½

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Iron Jawed Angels

    ★★★½

  • Elf

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • 28 Days

    ★½

  • The Sixth Sense

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★

  • Midori

  • It

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★