chloe has logged 234 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La luna

La luna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How They Get There

How They Get There

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry