Sort by

chloe has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry