• The Woman in the Window

    ★★½

  • Rebecca

  • Run

  • Unpregnant

    ★★

  • The Half of It

  • I've Been Afraid

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

  • Cuties

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • La Llorona

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★½

  • Rachel

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • The Russian Bride

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Perfection

  • If Beale Street Could Talk

  • Greta

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Down a Dark Hall

  • The House That Jack Built

  • Take Your Pills

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

  • Searching

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★½

  • Revenge

  • It

    ★½

  • mother!

    ★★

  • Thelma

  • Good Manners

  • Zygote

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Split

  • Better Watch Out

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Elle

  • The Neon Demon

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2