• The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Circus of Books

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Polar

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Close

  • Fyre

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★