Amanda has logged 90 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghost in the Shell 2.0

Ghost in the Shell 2.0

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry