Sort by

Brennan has logged 282 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
7 Days

7 Days

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: Live in Real Life

Dave Chappelle: Live in Real Life

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry