Sort by

Björn has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Coatmaker

The Coatmaker

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amazon Hot Box

Amazon Hot Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dry Martina

Dry Martina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of Violent Desire

The House of Violent Desire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Autumn Blood

Autumn Blood

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nails

Nails

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry